Tuzla Moloz Hattı

Tuzla Moloz Hattı

Moloz, günümüzde değersiz kırıntılar adını almaktadır. Molozlar, bertaraf edilmezse çevrede inanılmaz bir çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Bu çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için molozlar kesinlikle toplanmalıdır. Molozların belirli bölgeden toplanan bilmeleri için belediyeler tarafından hatlar meydana getirilmiştir. Bu hatlar sayesinde örneğin Tuzla moloz hattı molozlar bilirkişiler tarafından alınıp bertaraf edilmektedir. Moloz atımı işlemlerinde belediyelerin özel tesis alanlarına götürülerek bu yığınlar çevre kirliliğinin önüne geçmektedir. Moloz alım hizmetleri önceden telefon ile arayıp randevu alınarak gerçekleşen bir hizmettir.

Molozların Alınma ve Taşınma İşlemleri Nasıl Olmaktadır?

Molozların alınma ve taşınma işlemleri bu belediyeler tarafından belirlenerek yapılmaktadır. Bu hat sahipleri yani Tuzla moloz hattı gibi hatlar bulunan yerden almaktadır. Bu hat sahipleri uygun ekipmanları ve işçi kadrosu ile buradan kolay bir şekilde molozları kaldırmaktadır. Çoğu zaman iş makineleri, büyük oranda devreye girmektedir. Bunun nedeni bazı molozlar insan gücüyle kaldıramayacak kadar ağır oldukları içindir. Bunun önüne geçilmesi için moloz hatları kurulmuştur. Bu hatlar, sayesinde profesyonel araçlarla molozlar kaldırılarak tesise götürülmektedir. Tesise götürüldükten sonra yine aynı ekipmanlar ile araçtan indirilerek bertaraf için zemin hazırlamaktadır.

Moloz Ücretleri Neye Göre Değişim Göstermektedir?

Moloz hatlarını belirlediği fiyatlar doğrultusunda kullanılan molozun cinsi oldukça önemlidir. Bu konuda Tuzla moloz hattı tuğla, çimento, beton ve bunun gibi ürünler için ayrı fiyatlar belirlemektedir. Bu fiyatlar ağırlıklarına cinslerine ve buna benzer birçok özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Moloz atıkları günümüzde tehlikeli olabilecek atıklar arasında yer almaktadır. Bu atıklar durdukça insanlara zarar verebilmektedir. Bundan dolayı da kesinlikle bertaraf edilmesi gerekmektedir.

Bertaraf Tesisleri Nerelerde Kurulur?

Bu tesisler, genelde bilirkişiler tarafından kurulmaktadır. Oldukça geniş ve büyük olan tesis birçok molozu kolay bir şekilde çevre kirliliğine yol açmadan bertaraf etmektedir. Bu sayede birçok kirliliği önlenmiş, canlılar rahat bir şekilde yaşamış olmaktadır. Günümüzde, teknoloji ilerledikçe ve inşaatlar çoğaldıkça moloz yığınları da çoğalmaktadır. Bu hizmetler sayesinde gürültü kirliliği, görüntü kirliliği ve insan sağlığına zarar gelebilecek her türlü kirliliğin önüne geçmektedir. Bunun sonucunda çevre kirliliği kesinlikle önlenmeli güzel bir gelecek için geri dönüşüme ve bertarafı önem verilmelidir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi