Kağıthane Moloz Hattı

Kağıthane Moloz Hattı

Genellikle birçok başka maddenin birleşmesiyle ortaya çıkan atıkların bütün anlamına moloz gelmektedir. Moloz atıkları genellikle sokaklarda binaların çıkışında ve buna benzer birçok alanda görülebilmektedir. Ev dekorasyonları sonucunda işyerleri tadilatları sonucunda ortaya çıkan ürünlere atık denmektedir. Bu atıkların, zamanla birikmesi çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Bunun yüzünden belli hatlar oluşturulmuştur örneğin Kağıthane moloz hattı gibi hatlar sayesinde çevre kirliliğinin önüne geçilmektedir. Bu hatlar gerektiği zamanda gerektiği yerde molozları alarak geri dönüşüm işlemini başlatmış olmaktadır.

Molozların Atılması Neden Bu Kadar Önemlidir?

Çeşitli atıkların, zaman içinde birikmesi kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için gerekli işletmeler ve hatlar kurulmuştur. Bu hatların, başında Kağıthane moloz hattı gelmektedir. Bu hatlar sayesinde çevre gürültü koku ve buna benzer birçok kirlilik azalarak önüne geçilmektedir. Moloz atıklarının, birikmesi canlıları zamanla zehirleyebilmektedir. Bundan dolayı da kesinlikle bertaraf edilmesi gereken ürünler arasındadır. Bu ürünlerin cinsleri pek çoktur. Bu ürünlerden bazıları boya, alçı, taş, çelik, alüminyum ve buna benzer birçok malzemenin bir araya gelerek karışım oluşturulmasına denilmektedir.

Her Atık Moloz Atık Olarak Sayılmakta mıdır?

Kesinlikle moloz atığı değildir. Örneği tıbbi atıklar, şırıngalar, ilaçlar, ilaç kutuları ve buna benzer atıklar moloz atıkları arasında yer almamaktadır. Onun dışında, evsel atıklar, yağ, çöpler ve buna benzer evsel atıklarda bu atıkların arasına girmektedir. Bundan dolayı her atık kesinlikle moloz atığı değildir. Tıbbi atıklar kesinlikle molozların döküldüğü sahalara götürülüp dökülmemektedir. Bu sahalar yalnızca molozlar için üretilmiş ve yapılmış sağlardır. Buraya getirilen moloz yığınları, makineler vasıtasıyla bertaraf edilmektedir.

Molozlar Neden Çöpe Dökülmektedir?

Molozların çöpe dökülmesi, ciddi anlamda çevre kirliliğine ve insan sağlığını tetikleyici rollere sebep olmaktadır. Bunun önüne geçilebilmesi için çöplere herhangi bir molozun dökülmesi sonucu para cezası uygulanmaktadır. Para cezası oldukça büyük maddi boyutla içermektedir. Bundan dolayı, herhangi bir moloz atığı olduğu zaman gerekli moloz hattına yani buna Kağıthane moloz hattı örnek olarak verilebilir. Bu hatlar vasıtası ile iletişime geçerek molozların alınması beklenmektedir. İleriye dönük bir yaşam elde etmek istiyorsak hem doğaya hem çevreye gerekli özeni göstermemiz gerekmektedir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi