Avcılar Moloz Hattı

Avcılar Moloz Hattı

Günümüzde hemen hemen her yerde inşaat yapılmaktadır. Bu inşaatlardan sonra ortaya çıkan parçalara moloz denilmektedir. Bu moloz parçaları taşlar, betonlar tuğlalar ve buna benzer birçok materyal ortaya çıkarmaktadır. Moloz parçaları ya da bu molozlar insanlar için çok uzun süre durması sağlığa zararlıdır. Bu yüzden de Avcılar moloz hattı bu kirliliğin önüne geçmek için ortaya çıkmıştır. Bu moloz hattı sayesinde molozlar ortadan kolaylıkla kaldırılmaktadır. Çevre kirliliğine sebep olan bu mu molozlar ortadan kaldırılmazsa sağlık açısından riskli olabilir.

Molozlar Neden Kaldırılmalıdır?

Molozlar kimi zaman ağır betonlardan kimi zaman tellerden oluşmaktadır. Bunlar insanlara batabilir üzerlerine düşebilir. Bu yüzden de oldukça sakıncalıdır. Molozlar oluştuktan sonra muhakkak kaldırılmalıdır. Bu molozlar muhakkak tesislere götürülüp bertaraf edilmelidir. Molozlar kesinlikle evsel atıklarla aynı yere atıkları koymak yasaktır. Eğer bu şekilde bir davranış sergilenirse bunun cezası çok ağırdır. İnşaat kalıntıları olan bu molozlar Avcılar moloz hattı tarafından yakın çevrelerden alınmaktadır. Molozlar alınırken tabi ki bir ücret karşılığı söz konusudur.

Moloz Nerelerde Oluşur?

Genellikle moloz inşaatların yer aldığı yerlerde oluşur. Bunların tabi ki türleri vardır. Örneğin tuğla, tel, ahşap ve bunun gibi kalıntılar moloz olarak geçmektedir. Bu molozlar etraftan kaldırılarak çevrenin korunmasını sağlamaktadır. Bunun için belirli hatlar vardır. Bundan dolayı Avcılar moloz hattı kalıntıların yani molozların en iyi şekilde bertaraf edilmesini böylelikle çevrenin temiz kalmasını sağlamaktadır. Molozlar genellikle, inşaat çevresinde oluşur. Ya da bir bina yıkıldığı zaman buradaki bütün artık olarak nitelendirdiğimiz malzemeler birer molozdur. Bu molozlar biriktikten sonra da moloz yığınlarını oluşturur.

Molozlar Yeniden Kullanılır mı?

Molozlar yeniden kullanılamaz. Bertarafı söz konusu olduktan sonra yeniden kullanılmak için geri dönüşümü olmaz. Molozlar inşaatın olduğu yerlerden ya da tarif edilen yerlerden alınarak. Gerekli yerlere götürülerek bertaraf edilir. Bunun içinde Avcılar moloz hattı konu ile ilgili sürekli çalışmaktadır. Gerekli durumda hat ile irtibata geçilip molozlar alınır. Molozların geri dönüşümü insan sağlığı için kötü sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden bertaraf edilir. Molozların çok uzun süre kalması insanlar için problem yaratabilir. Çünkü ağırlık olarak çok ağır olan bu molozlar bertaraf edilmelidir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi