Küçükçekmece Moloz Hattı

Küçükçekmece Moloz Hattı

Moloz, inşaat kırıntıları ve küçük yapı malzemeleri olarak bilinen döküntülerdir. Molozlar, herhangi bir tadilat yıkım işlemi dekorasyon işlemi sonucu ortaya çıkar ve bunun da adı moloz olan döküntülerin toplamıdır. Bundan dolayı artan çevre kirliliği ve molozlar resmi kurumların dikkatini çekerek düzenleme yapıldı. Bu düzenlemeler sonucunda hatlar kuruldu. Bu hatların en başında Küçükçekmece moloz hattı gelmektedir. Bu hat sayesinde çevre kirliliği büyük oranda azalmış oldu. Moloz ortada kaldığı süre içerisinde büyük bir çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Her evden veya binadan çıkan atık moloz değildir. Bunların ayrımı yapılarak çevre kirliliğinin önüne geçilmektedir.

Molozlar Nereye Dökülür?

Moloz sistemi, son dönemlerde yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Bu yüzden Küçükçekmece moloz hattı bu bölgedeki molozlardan en etkili şekilde kurtulmaktadır. Molozlar kesinlikle çöp konteynırına atılmamaktadır. Çöp konteynırına, moloz atımı sırasında cezalar uygulanmaktadır. Molozlardan kurtulmak için bölgede bulunan hatta başvurularak moloz kurtulma işlemi yani bertaraf işlemi sağlanır. Bu şekilde hem ekonomik açıdan hem de geri dönüşüm açısından oldukça fayda sağlanır. Buradan toplanan döküntüler, yığınlar tesis edilen yerlerde bertaraf yapılmaktadır. Bu sahalar oldukça büyük olup burada döküm işlemi gerçekleştirilir.

Her Yer Moloz Alır mı?

Belediyelerin, yetkilendirdiği moloz atları daha çok tercih edilir. Bunların başında Küçükçekmece moloz hattı gelmektedir. Bu hat moloz yığınlarını en iyi şekilde bertaraf etmektedir. Burada molozlar gerek torbaya, gerek çuvala konularak görevli kişilere teslim edilir. Eğer molozlar, kaldırılmayacak boyutta ise anlaşılan firma, özel araçları ile gelerek moloz yığınlarını temizlemektedir. Bu araçlar, oldukça büyük ve molozları kaldırabilecek güçtedir. Bu moloz yığınları, buradan alınarak gerekli yere götürülerek bertaraf sağlanır. Buna göre eleman ve aynı zamanda kamyon gelir. Bu şekilde gerçekleştiren bertaraf sistemi çevre kirliliğinin büyük ölçüde önüne geçmektedir.

Çöpleri Dökülürse Ne Gibi Sonuçlar Doğar?

Moloz döküntüleri, dökülürse insan sağlığı açısından da oldukça zararlı bir hal olabilir. Aynı zamanda dökülen bu molozlar büyük ölçüde çevre kirliliğine sebep olur. Molozların, yani döküntülerin kesinlikle çöplere atılmaması gerekir. Her nerede olursa olsun muhakkak firmaya belirleyerek alım işlemi sağlanmalıdır. Canlıların, sağlığı için çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için Bu işlem muhakkak önemsenmelidir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi