Çuvalsız Moloz Alımı

Çuvalsız Moloz Alımı

Yapılan işlemlerden, kazılardan, yıkımlardan, tadilatlardan ve buna benzer tüm alanlarda ortaya yığınlar çıkmaktadır. Bu yığınlara da moloz yığınları adı verilmektedir. Oluşan moloz yığınları çevre kirliliğine, canlılara zarara ve gürültü kirliliğini sebep olabilir. Bununla birlikte moloz yığınları iki çeşitten oluşabilmektedir. Bunlardan biri çuvallı moloz yığını diğeri ise çuvalsız moloz yığınıdır. Moloz yığınları ortada kalmadan kesinlikle hemen bertaraf edilmesi gerekmektedir. Son dönemlerde çuvalsız moloz alımı fazlasıyla kullanılan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde ortalık kirlenmeden molozlar rahatlıkla alınmaktadır.

Çuvalsız Moloz Alım İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlemde, en çok dikkat edilmesi gereken molozlar çuvalsız olduğu için herhangi bir ele batma ya da canlıya zarar verme durumları olmasın diye profesyonel makineler ile çuvalsız moloz alımı yapılmaktadır. Böylece molozların insanlara zarar verme olasılığı da minimuma inmektedir. Burada yer alan profesyonel makineler, insan gücünden tasarruf ederek molozları dikkatli bir şekilde kaldırarak bertaraf edilecek tesise götürülmektedir. Böylece kısa zamanda sayesinde ortam kirlilikten kurtulmaktadır. Bu şekilde daha temiz toplum ve çevre sağlanmaktadır.

Çuvalsız Moloz Alımı İşleminde Bertaraf Nasıl Gerçekleşmektedir?

Bu işlem yapılırken atıkların bulunduğu yerdeki yetkili belediyeler tarafından kurulan çuvalsız moloz alım işlemlerini gerçekleştirmek için belediyeler tarafından yetkilendirilmiş kişileri arayarak bu molozların alınmasını sağlamaktadır. Böylece çuvalsız moloz alımı gerekli görünen ekipmanlar yardımı ile toplanarak belediyelerin öngördüğü tesislere götürmektedir. Daha sonrasında burada bertaraf işlemi gerçekleştirilmektedir. Bertaraf işleminde herhangi bir dumanın kirin insanlara zarar vermemesi için bu tesisler genellikle şehre çok uzak yerlerde olmaktadır. Böylece daha sağlıklı ve hijyenik ortamda çalışmalar gerçekleşmektedir.

Çuvalsız Moloz Atıkları Nerelerde Meydana Gelmektedir?

Bu tür moloz atıkları artık her yerde fazlası ile meydana gelmektedir. Günümüzde yaygınlaşan inşaat, yıkım, onarım ve buna benzer birçok sektörde moloz atıkları ortaya çıkmaktadır. Özellikle tadilat gibi badana boya işlemlerinde de artık fazlasıyla yaygın bir hal almıştır. Bu şekilde meydana gelen atıklar belli başlı büyüklüklerde olduğu için çuvala sığmamaktadır. Bu yüzden de çuvalsız moloz atığı olarak geçmektedir. Bu atıkların bazıları insan gücüyle kaldırılabilecek ağırlıklarda olmadıkları için araçlar yardımı ile kaldırılmaktadır.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi