Bina Yıkım İşleri

Bina Yıkım İşleri

Her ne iş yapılırsa yapılsın önemli olan işin doğru şekilde yapılmasıdır. Bu aşamada en önemli faktör ise doğru firmalarla çalışmaktır. Bina yıkım işleri özenle yapılması gereken dikkat isteyen ve bilgi gerektiren bir iştir. Bunun içinde profesyonel firmalarla çalışmak gerekir. Önemli olan işin doğru şekilde yapılmasıdır.

Yıkım işleri, gerekli malzemeler ile çevreye zarar vermeden yapılması gereken bir işlemdir. Bina yıkımı sonrası, etraf temizlenmeli ve söküm işleri yapılmalıdır. Binanın görünen kısmı ortadan kaldırılarak, ortamın hazırlanması önemlidir. Doğru malzemelerin kullanılması Bu yıkım işlemleri sırasında, yıkımdan sonra bazı malzemelerde ayıklanarak, geri kazanıma sokulabilir.

Bina Yıkımı

Bina yıkım işleri bilge ve beceri gerektiren bir işlemdir. Hassa davranılması gerekir. Kullanılan araçlara da dikkat edilmesi önemlidir. Bina yıkım işleri bu işi yapan ustaların da işini iyi yapmasına bağlı olarak doğru şekilde yapılabilmektedir. Ekipman kadar ekibinde iyi olması çok önemlidir.

Bina yıkımı, binanın demirlerini ve hafriyat toprağını kaldırma işlemidir ve bu işlem için öncelikle bina yıkım ruhsatına ihtiyaç vardır. Bina yıkım konusu hassas bir konu olduğundan, ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. Bazı bilgiler göz önüne alınmalıdır. Yıkım öncesi mutlaka bir proje olmalıdır.

Projenin içinde olması gereken bilgiler şunlardır; Yıkım yöntemi belirlenmeli ve yıkım ona göre yapılmalıdır. Yıkım işlemi sırasında güvenlik çok önemlidir. Bunun için de çevre de bulunan binalara ya da başka herhangi bir şeye zarar vermeden yıkım yapılmalıdır. Binanın hasar düzeyi belirlenmelidir. Yapının yıkım sırasındaki durumu doğru tespit edilmezse, yıkım sırasında sorun yaşanabilir. Buna da dikkat etmek gerekmektedir.

Yıkım aşamasında bilgi ve disiplin çok önemlidir. İş güvenliği tedbirlerine uyulmalı ve hem çalışanlar hem de çevredeki insanlar korunmalıdır. Elektrik, su ve doğalgaz ile ilgili kesintilerin yapıldığına dikkat edilmelidir. Yıkım sırasında bina çevresi güvenil hale getirilmelidir. Yanıcı ve parlayıcı maddeler alandan uzaklaştırılmalıdır.

Yıkıma Hazırlık

Bina yıkımı işleri hazırlık aşamasında bazı konula dikkat etmekte fayda vardır. Binanın etrafı paravan ile çevrilerek, etrafta oluşacak zaralar engellenmelidir. Çalışan kişilerin iş güvenliği sağlanmalıdır. Kişilere buna uygun kıyafetler giydirilmeli ve gerekli uyarılar yapılmalıdır. Çalışma sırasında düşebilecek herhangi bir malzeme güvenli bölgeye alınmalıdır.

Yıkım Yöntemi Seçimi

Binayı yıkıma hazırlarken, çevre faktörü göz önüne alınmalıdır. Binanın bulunduğu konun çok önemlidir. Binanın sağlamlık durumu da önemli bir faktördür. Binanın kullanım amacı iyi bilinmelidir. Ayrıca bina yapılırken kullanılan malzemeler de yıkım sırasında önemli bir ayrıntıdır. Bazı malzemeler ise geri dönüşüme katılabilir. Bu da ülke ekonomisi açısından bir katkı sağlayacaktır.

Yıkım Yöntemleri

Çeşitli yıkım yöntemleri seçilebilir. Patlayıcı maddeler kullanarak, binanın yıkımı yapılabilir. Çevrenin kontrole alınması çok önemlidir. Bu yöntemde bina taşıyıcı sistemi patlayıcı maddelerle zayıflatılır ve binanın ağırlık merkezi çöker. Başka bir yöntem ise makinelerle yıkım yapılması durumudur. Bu durumda iş makineleri bina yıkımı gerçekleştirilir. Bu aşamada paletli ekskavatörler kullanılır. Çekme halatlarıyla yıkım işlemi de başka bir teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. Beton delme ile yapılan başka bir yıkma işlemi daha vardır.

Bina Yıkımında Firma Özellikleri

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın önemli olan işin doğru şekilde yapılmasıdır. Çünkü en önemli konu müşteri memnuniyeti sağlanmasıdır. Müşteri memnuniyeti olursa iş sorunsuz bir şekilde demektir. Bunun içinde yeterli ekipmana sahip firmalarla çalışmak gerekir. Ayrıca çalışan elemanların işini gerçekten bilen ve tecrübeli elemanlar olması da önemlidir. Ayrıca yıkım sonrası çıkan malzemelerin kaldırılması ve doğru yerlere taşınmasına da dikkat etmek gerekir. Tüm bunlar firma tecrübesine bağlı konulardır.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi