Bağcılar Moloz Hattı

Bağcılar Moloz Hattı

Moloz atma işlemi inşaatlar için oldukça önemlidir. Bir yere yapı yapılmadan önce oranın temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizleme işlemi esnasında eski yapıların yıkımı gerçekleştirilmektedir. Yıkımı yapılan bu binalardan çok fazla moloz ismi verilen yığınlar çıkmaktadır. Bunların atılması ve alanın yeni inşaata hazırlanması oldukça önemlidir. Yeni inşaat alanının daha sağlıklı çalışması için bu işlem zorunludur.

Moloz günümüzde en zorlu inşaat süreçleri arasında yer almaktadır. Özellikle İstanbul gibi kalabalık ve dar sokaklı şehirlerde bu tür işler daha da çok önem kazanmaktadır. O yüzden işlemin tecrübeli ekipler tarafından yapılması gereklidir. İstanbul'un birçok ilçesinde olduğu gibi Bağcılar ilçesinde de moloz hattı imkanları bulunmaktadır. Merak edilen detaylar için makalemizin tamamını okuyabilirsiniz.

Moloz Nedir?

Moloz bir inşaatın yapımı sırasında ortaya çıkan kalıntılar, yığınlar anlamına gelmektedir. Bunlar arasında taş kalıntıları, sıva kalıntıları, eski yıkıntı birikintileri, ahşap kalıntıları, fayans mermer gibi kullanılan ek malzemelerin kalıntıları olabilir. Bu kalıntılar Bağcılar moloz hattı tarafından dikkatlice alınmaktadır. Bu kalıntılar inşaat öncesinden kalan eski yapıya da ait olabilir, yeni inşaatın yapımı esnasında çıkan fazlalıklardan da olabilir. Bunların alınması ve gerekirse geri dönüşüme kazandırılması doğamız için de oldukça mühimdir.

Moloz Ne İşe Yarar?

Moloz aslında ilk bakıldığı zaman eskimiş kalıntılar olduğu için pek bir işe yaramamaktadır. Ancak var olduğu yerde diğer işlemleri aksatması oldukça can sıkıcı ve engelleyici faktöre sahiptir. Bunun için Bağcılar moloz hattı alanın temizlenmesinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. Moloz eğer dikkatli bir şekilde tasnif edilirse geri dönüşümde veya çevre düzenlemesinde de yararlı bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun için bu işi profesyonel ekiplerin yapması elzemdir. Aksi takdirde molozların uygun olmayan yerlere atılması çevre kirliliği gibi sorunları beraberinde getirmektedir.

Moloz Hattı İmkanları Nelerdir?

Günümüzde moloz atma işleminin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar arasında en bilineni çuval yardımı ile molozların alınmasıdır. Veya çuvalsız olarak diğer yöntemlerle de Bağcılar moloz hattı imkanları bulunmaktadır. Bunların yanında moloz atma işleminde uzman ekipler oldukça dikkatli çalışmakta ve çevreye zararı en minimum düzeyde tutmaktadır. Böylece faydalı işlerin neticelendirilmesi sağlanmaktadır.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi