Sultanbeyli Moloz Hattı

Sultanbeyli Moloz Hattı

Çeşitli yapı ortamlarında inşaat, dekoratif çalışmalar ya da tadilat sonrasında çöpler veya molozlar ortaya çıkmaktadır. Bahse konu yapı çalışmaları akabinde meydana gelecek bu tarz gereksiz artık malzemelerin uygun bir yere nakli gerekmektedir. Ancak çevre ve görüntü kirliliği gibi toplumsal hassasiyetler göz önünde bulundurulduğunda daha fazla kullanılmasına ihtimal olmayan böyle malzemelerin moloz birikimi için tahsis edilen yerlere atılması uygun olacaktır. Her il ve ilçenin inşaat atıkları için ayrılmış bir yeri bulunduğu gibi Sultanbeyli'de de böyle alanlar mevcuttur. Bunun için Sultanbeyli moloz hattı üzerinden, kullanılabilecek uygun alanlar öğrenilebilir.

Moloz Nakliyesi Nasıl Yapılır?

İnşaat veya tadilat sonrası mutfak ve banyodan çıkan molozlar, dekorasyon için kullanılan alçıpan ve fayans parçaları, duvar, zemin ve çeşitli beton kırıkları, uygun çuval ya da benzeri malzemelere doldurularak Sultanbeyli moloz hattı bölgesine taşınabilir.

Özellikle moloz miktarının yüksek olması halinde moloz nakliyesi hizmeti sunan firmalar ile iletişim kurulabilir. Bu firmalar müşteriye yakın ve müsait konumda olan ve moloz miktarının çokluğuna bağlı olarak yeterli büyüklükteki bir aracı müşterilerine yönlendirir. Ayrıca iletişime geçilen firmadan hizmet bedeli hakkında da bilgi alınabilir. Bazı firmalar molozların çuvallı ya da çuvalsız olarak nakliyesini sağlayabilir.

Moloz Nakliyesi İçin İzin Almak Gerekir mi?

Nakliye için anlaşılan firma, belediyenin tahsis etmiş olduğu hafriyat bölgesine molozları taşımakta olup bu moloz atım işlemi için herhangi bir izin gerekmemektedir. Molozların atılacağı yer bilgisi firmadan alınabilir. Ayrıca firmadan, taşınacak moloz miktarı için çuval başına fiyat alınabilir ve taşıma işi içinde personel talep edilebilir.

Sultanbeyli Moloz Atımı

Sultanbeyli moloz hattı üzerinden molozların ilgili hafriyat alanına taşınması yanında duvar kırılması, yeni alan ve oda açılması, çatı temizlenmesi ve yenilenmesi gibi işlemler için de anlaşma yapılabilir. Molozların, zemin veya çukur doldurulması gibi diğer bazı amaçlarda kullanılabileceği için müşterilerin belirttiği farklı adreslere de nakli yapılabilir. Ancak bu gibi işlemler için molozların inşaat alanından çıkartılırken uygun şekilde ayrılması ve sınıflandırılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu durum taşıyıcı firma ve kullanılacak alan için gerekli olabilir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi