Sultangazi Moloz Hattı

Sultangazi Moloz Hattı

Molozlar genellikle, ev döşemelerinden ya da inşaat kalıntılarından ortaya çıkan ve daha kullanılmayacak olan atıkların tamamıdır. Bu atıklar genellikle kaya parçaları, taş parçaları, kumlar ve buna benzer yığınlar ile dolu malzemelere denilmektedir. Bu malzemelerin, ortadan kaldırılması için hatlar düzenlenmiştir.

Hatların başında ise Sultangazi moloz hattı gelmektedir. Bu hatlar sayesinde bina yıkımı, toprağı eşeleme, kazma ve bunun gibi ortaya çıkan ürünleri kamyonlar taşımaktadır. Bu taşıma işlemini ise hatlar üstlenmiştir. Büyük işlerde kullandıkları kamyonlar ile işlerini hallederken daha küçük işlerde ise insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Moloz Taşıma İşlemlerinin Ücretleri Ne Kadar Olmaktadır?

Buna net bir fiyat vermek oldukça zordur. Bunun en büyük sebebi, molozların içeriklerine ve ağırlıklarına göre fiyatını değişebilir olmasından dolayı olmaktadır. Molozların kaldırılma işlemi esnasında örneğin Sultangazi moloz hattı ekipleri olay yerine geldiği zaman neler kullanacağı fiyat konusunda oldukça önemlidir. Fiyatı yapılan işin gücü ve maddenin cinsi belirlemektedir. Ne kadar işçiye ihtiyaç duyuluyorsa fiyat o kadar artmaktadır. Ev tadilatından sonra ortaya çıkan atıklar ile binalar yıkıldıktan sonra ortaya çıkan atıklar aynı olmamaktadır. Bundan dolayı da ücretler sürekli değişkenlik göstermektedir. Hatlar moloz taşımacılığını oldukça kolay bir hale getirmiştir.

Moloz Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılmaktadır?

Biriken moloz yığınlarının, ortadan kaldırılması için gerekli ekiplere başvurulması gerekmektedir. Bu ekipler yani Sultangazi moloz hattı gerekli incelemeler sonrasında bertaraf işlemi için atıkları almaya gelmektedir. Bu kimi zaman iş makineleriyle, kimi zaman iş gücüyle olmaktadır. Yapılan hizmet sonrasında bu atıklar bertaraf edilmek üzere tesise götürülmektedir. Götürülen tesis sonrasında molozların atım işlem süreci başlamaktadır. Düzenlenen bu hatlar, ortaya çıkabilecek olan kirliliğin önüne geçmektedir.

Molozların Bertaraf Edilmesi Neden Önemlidir?

Ortaya çıkan moloz yığınları, büyük bir çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Bunun yanında canlılar içinde durdukça zararları söz konusudur. Tozu ve kiri insanları zehirleyebilmektedir. Aynı zamanda oldukça ağır olduğu için herhangi bir düşme koşulunda insanlara ve canlılara zarar verebilmektedir. Bunun önüne geçilmesi için de kesinlikle molozların toplanması ve bertaraf edilmesi gerekmektedir. Moloz atım yöntemleri sayesinde çevre kirliliği oldukça azalmakta ve önüne geçilmektedir. Yaşanılabilir daha güzel bir çevre ve toplum oluşmaktadır.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi