Pendik Moloz Hattı

Pendik Moloz Hattı

Moloz denilince akla gelen ilk şey atık, artık ve buna benzer şeyler gelmektedir. Molozlar, büyük inşaatlardan sonra ortaya çıkan döküntülerin toplamı demektir. Bu döküntüler çoğu zaman kireç, kalas çimento, tuğla ve buna benzer birçok şeyi ele almaktadır. Bu yüzden de hatlar kurulmuştur. Bu hatlardan biri ise Pendik moloz hattı olarak adlandırılmaktadır. Bu hat, sayesinde ortaya çıkan döküntüler kolayca temizlenip bertaraf edilmektedir. Bu moloz kalıntıları kesinlikle bertaraf edilmesi gereken ürünler olarak yer almaktadır. Uzun süre kalması sonucunda insan hayatını riske sokar bilmektedir.

Moloz Hattı Nasıl Kurulmaktadır?

Belediyeler, tarafından yapılan hat sistemi, molozların kaldırılmasından sorumlu tutulmaktadır. Bu hat sistemine en belirgin örnek Pendik moloz hattı olarak verilebilmektedir. Ortaya çıkan moloz atıklarını Bu hat sayesinde bertaraf alanına götürülmektedir. Herhangi bir yerde yıkılan bina adam evin içinde yapılan inşaattan meydana çıkan ve çok döküntü vardır. Bu döküntüler, çoğu zaman çimento torbalarını koyulup moloz hattını gelmesi beklenmektedir. Bu moloz hattı, gerekli makine ve ekipmanlarıyla buranın daha kolay bir şekilde kaldırılmasını sağlamaktadır. Bazen insan gücü belli ağırlıkları kaldırmamaktadır. Bu yüzden de bu hatların özel araçları olmaktadır.

Moloz Çöpe Dökülür mü?

Molozlar ciddi anlamda çevre kirliliğine ve insanlar için sağlık problemi yaşattığı için kesinlikle çöpe dökülmesi yasaktır. Eğer bu çöpe dökülürse ve bu tespit edilirse büyük cezalar verilmektedir. Molozlar muhakkak biriktirilip hat olan örneğin Pendik moloz hattı gibi hatların gelmesi beklenerek bertaraf edilmesi için gerekli yöntemler uygulanmaktadır. Bu yüzden de moloz atıklarının, kesinlikle çevre sağlığı açısından bertaraf edilmesi gerekmektedir. Ne oldukları hemen her inşaat sonrasında ya da yapı işleri sonrasında ortaya çıkan atıkların tamamıdır.

Moloz Atımı İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Molozlar bazen kaldırılması oldukça ağır olan tonlarca yüklerden oluşmaktadır. Büyükler insan gücünden çok daha ağır olduğu için kesinlikle makinalara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden de gelen hat ekipmanları yardımı ile molozları kaldırır ve bertaraf edilen tesise götürülmektedir. Burada molozların, tesiste bertaraf işlemi başlatılmış olmaktadır. Moloz ne kadar bertaraf edilirse çevre o kadar sağlıklı ve temiz olmaktadır. Canlıların sağlığı da bu şekilde tehlikeye girmemiş olmaktadır.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi