Moloz Alımı

Moloz Alımı

Herhangi bir nedenden dolayı ortaya çıkan moloz yığınlarının bir yerden bir yere nakil olması bazen büyük sorun teşkil edebilmektedir. Özellikle yaşam şekli değiştikçe, apartmanlarda yaşamaya başladıkça, sürekli bazı tadilatlar yapmak gerekiyor. Bu durumda ortaya çıkan molozları ve artıkları ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu noktada moloz alımı imdada yetişiyor.

Moloz Alımı Nedir?

Evinizde bir tadilat yaptırmış olabilirsiniz. Bu sırada bir takım eski sökülen malzemeler, atılması gereken yığınlar olarak karşımıza çıkacaktır. Büyük şehirlerde özellikler bu malzemelerden kurtulmak, büyük sorun olmaktadır. Size bu noktada profesyonel hizmet verecek ekiplere ihtiyacınız olacaktır. Her türlü moloz alımı gerçekleştirilmelidir. Bu molozların apartmanların veya evlerin önünde, yığılması ve bekletilmesi mümkün değildir.

Hem görüntü olarak hem de yasal nedenlerle bu molozların kaldırılması gerekir. Bu molozlar her türlü malzeme olabilir. Fayans, duvar, alçı, beton, mermer, şap kırım, tezgâh, dolap gibi pek çok moloz yığını itina ile atılmalıdır. Bu molozlar adresten, çuvallı bir şekilde veya çuvalsız olarak duruma göre alınıp atılmalıdır. Bunların götürüldüğü ve belirlenmiş döküm sahaları bulunmaktadır. Sorun yaşanmaması adına, doru yerlere dökülmesi de önemlidir.

Neden Moloz Atımı

Doğayı korumak en önemli görevimizdir. Herkse kendi kafasına göre, etrafa molozları yığarsa, çevrimiz yaşanmaz bir yer halini alır. Oysa doğa çok hassas bir dengeye sahiptir. Bu dengenin korunması da yetişkinlerin görevidir. Yetişkinlerin, çocuklara daha iyi ve daha temiz bir çevre bırakma sorumluğu vardır. Ayrıca mahallemizi, apartmanımızı ve çevremizin temizliğini ve görüntüsünü bozma hakkımız yoktur. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, herhangi bir moloz olduğunda onları moloz alımı ile uygun olan yerlere yönlendirmek durumundayız.

Moloz Alımı Firmaları

Moloz alımı yapacak olan firmanın profesyonel çalışıyor olması lazım. Müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir. Kaliteli hizmet alına bir yerde, kişilerin de içi rahat edecektir. Araçları ve elemanlarıyla donanımlı bir şekilde hizmet verilmesi gerekmektedir. Bu atıklar duruma göre çuvallı veya çuvalsız olarak alınır ve döküm noktasına yönlendirilir. Firmanın döküm yerlerini biliyor olması ve işinin doğru zamanda ve doğru şekilde yapıyor olması da önemlidir.

Doğaya ve kendimize olan saygımız nedeniyle, herhangi bir moloz sorunu olduğunda, firmalar aracılığıyla çalışmak çok önemlidir. Gelecek nesillere sağlıklı, temiz ve yaşanır bir ortam bırakılmalıdır. Aynı zamanda bugün içinde yaşanabilir ortamlarda yaşamak adına çevremizi temiz tutmalıyız.

Moloz Alımı Nedenleri

Evinizde herhangi bir şekilde tadilat yaptırdığınızda veya herhangi bir farklı sorun yaşadığınızda çıkan malzemeler uygun yerlere taşınmalıdır. Bu noktada molozların alınması gerekecektir. Ayrıca bazı inşaatları yıkımı sırasında da moloz yığınları oluşmaktadır. Kişilerin kendi başına atabilecekleri yığınlar olmadığı için destek almak gerekmektedir.

Yıkım ve Kırım İşleri

Herhangi bir tadilat sırasında, yıkımları kişilerin kendilerinin yapması pek mümkün olmaz. Bu noktada sağlam olan duvar veya dolapların kırılması ve yerinden çıkarılması gerekmektedir. Konusunda uzman ekiplerle çalışmak, çalışma sürecini de rahatlatacaktır. Çünkü böyle zamanlarda tecrübe çok önemli bir faktördür. Ayrıca ekiplerin yeteneklerini ortaya koymaları ve özverili çalışmaları beklenir.

Duvar yıkım sonrası ortaya çıkan pislik, toz ve moloz yığınlarının taşınıp, ortamın temiz hale getirilmesi gerekir. Çünkü o malzemeler, ortadan kaldırılmadan yeni bir çalışma yapılması imkânsızdır. Ayrıca kırım işleri sırasında, insan gücü tek başına yeterli olmayacağından, konusunda uzman kişilerin veya firmaların desteğine ihtiyaç vardır. Ayrıca gerekli malzemelerin de olması gereklidir. İnsan gücünün tepki başına yetmediği yerlerde, doğru kişiler ve ekipler gereken desteği sağlarlar. Ortaya çıkan moloz ve pisliklerde uygun döküm alanlarına götürülerek, ortam çalışmaya hazır hale getirilir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi