Şişli Moloz Hattı

Şişli Moloz Hattı

Moloz deyince akla taş parçaları gelmektedir. Aslında bakıldığı zaman bu kavram birçok insan tarafından bilinmektedir. Yol kenarlarında, inşaat artıklarında, sokak aralarında veya boş arazilerde zaman zaman karşımıza çıkmaktadır. Ancak konu büyükşehirler olunca bu konu 2 kat daha fazla önem kazanmaktadır. Çünkü bu molozların alınmaması hem engelleyici hem de görüntü kirliliği yapıcı etkisi söz konusudur.

Moloz Alınmazsa Ne Olur?

Günümüzde inşaat yapmak teknolojik olarak oldukça kolaydır. Hazır beton sistemleri, yeni asansörler ve iş makineleri bu durumu oldukça kolaylaştırmaktadır. Ancak molozların zamanında alınmaması tüm bu süreçleri etkilemektedir. Örneğin İstanbul Şişli en yoğun ilçelerden birisidir. Burada yapılan inşaatlarda sokakların daha da daralması beklenir. O yüzden inşaata eş güdümlü olarak molozların alınması gerekmektedir. Bunun için de Şişli moloz hattı ile irtibat kurmakta fayda vardır.

Molozlar alınmazsa öncelikle inşaatın devam etmesini yavaşlatmaktadır. Bir kenarda biriken yığınlar kamyon ve diğer iş makinelerinin manevra kabiliyetini azaltmaktadır. Bunun yanında çevre düzenlemesinin de yapımına engeldir. İstenildiği düzeyde verim alınmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden molozların zamanında alınması gereklidir.

Moloz Aldırmak İçin Ne Yapılmalı?

Eğer bir inşaat sahibi iseniz, evde tadilat yaptırıyorsanız veya kendi bahçenizi düzenliyorsanız mutlaka moloz yığınlarınız olacaktır. İstanbul Şişli ilçesinde iseniz yapmanız gereken tek şey Şişli moloz hattı ile irtibat kurmanız olacaktır. Bundan sonrasına molozla ilgili sizin karışmanıza gerek yoktur. Uzman personel tüm molozları uygun bir şekilde alarak imha etmektedir. Size sadece boş alanın ve temizliğin keyfini çıkarmak kalacaktır. Aksi takdirde tek başınıza molozları atmanız imkansızdır. Molozları sevk etmek dahi günlerinizi alacaktır.

Moloz Nasıl Alınır?

Alınması gereken tüm molozlar Şişli moloz hattı tarafından kısa bir süre içerisinde alınmaktadır. Bunun için önce molozlar gerekirse çuvallara alınır. Tüm çuvallar ilgili yerden taşınarak çıkartılır. Daha sonra çevreye dökülmemesine dikkat edilerek taşıma aracına yüklenir. Tüm bu esnalarda etrafa dökülen veya kalan molozlar son kontrolle yeniden temizlenir. Molozlar belediye tarafından izin verilen yerlere götürülür. Kesinlikle çevreye zarar verecek şekilde imha edilmez. Bu konu çevre sağlığı ve görüntüsü için oldukça önemlidir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi