Büyükçekmece Moloz Hattı

Büyükçekmece Moloz Hattı

Molozlar kireçlerin, taş kırıntıların, inşaat atığının ve bunun gibi maddelerin toplamıdır. Bu atıklar uygun kamyon ile taşınmaktadır. Bu atıkların alınması için bir hat kurulur. Bu hat son dönemlerde Büyükçekmece moloz hattı olmaktadır. Molozlar bazen damperli kamyon, bazen ise iş makineleri ile taşınabilir. Toplanmadığı takdirde büyük ölçekli çevre sorununa yeni neden olmaktadır. Toplanmayan molozlar, insanları rahatsız eder ve hasta etmektedir. Bu yüzden molozlar kesinlikle kaldırılması gereken ürünlerdir.

Moloz Atıkları Neden Çöp Kasası İle Taşınmaktadır?

Moloz atıklarını, çöpe atmak kesinlikle yasaktır. Anlaşılan yerle yani Büyükçekmece moloz hattı gibi firmalar molozları kaldırır. Çöp kasaları ile taşımaması gereken molozlar damperli kamyonları yüklenmektedir. Bunun en büyük sebebi, molozlar oldukça sert ve ezilmeyen malzemelerdir. Bundan dolayı çöp kasasında taşınan molozlar çöp kasasını saclarını deforme edebilir. Aynı zamanda buradan çıkacak tozlar kızaklara girerek burayı aşındırabilir. Çöp kasaları bu yüzden molozları taşımamaktadır. Molozlar, çöp kasasında taşınırsa araç büyük ölçüde deforme olmaktadır.

Molozların Taşınabileceği En Kolay Yöntem Hangisidir?

Molozlar, en kolay çift kollu kaldıraç ile taşınmaktadır. Bu kaldıraçlar sayesinde çok daha kolay taşınmaktadır. Araç zarar görmemektedir. Yalnızca, yetkili kişiler tarafından taşınmaktadır. Kaldırıp indirirken herhangi bir insan zarar görmemektedir. Tamamen yardımcı aparatlardan oluşmaktadır. Bu araçlar 20-30 tane konteyner kadar çalışma imkanı sağlamaktadır. Moloz atığının bulunduğu alanlar asla kirlenmemektedir. Oldukça ağır yükler bile rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Çevre kirliliğinin önüne büyük ölçüde geçilmiş olur. Atıklar bu yöntemle daha kolay bertaraf edilir. Günden güne yayılan bu yöntem sayesinde bertaraf daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Moloz Hattı Nasıl Oluşturulur?

Moloz hattı belediyeler sayesinde oluşturulur. Bu şekilde oluşturulan hatlar aynı Büyükçekmece moloz hattı gibi olmaktadır. Bu sürece belediye ve hatla birlikte yakından takip etmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için uygun konteyner kutuları, ekipmanlar temin edilir. Molozları kaldırabilecek büyük ve güçlü araçlar tedarik edilir. Bu sayede hem görüntü kirliliğinin, hem çevre kirliliğinin önüne büyük ölçüde geçilmiş olmaktadır. Günümüzde, çok fazla yapı yapıldığı için moloz atığı da buna oranla daha fazladır. Bu çalışmalar sayesinde boz atıklarını büyük ölçüde azalması sağlanmıştır. Bertaraf süreci daha hızlı ve akışlı bir şekilde gerçekleşir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi