Çuvallı Moloz Alımı

Çuvallı Moloz Alımı

Molozlar, inşaat sektörü arttıkça çok fazla ortaya çıkan ve muhakkak alınması gereken yığınlardan oluşmaktadır. Bu yığınlar çoğu zaman çuvallı ya da çuvalsız olmak üzere ayrılmaktadır. Son zamanlarda çuvallı moloz alımı çok fazla sağlamaktadır.

Bu alımlar sayesinde çevre kirliliğinin insan sağlığına zarar verebilecek maddelerin ortadan kalkması sağlanmış olmaktadır. Molozlar kum, taş, demir ve buna benzer birçok maddeden oluşmaktadır. Bu maddelerin ortada kalması sonucu insanlar büyük oranlar ile zararlar görebilmektedir. Özellikle yıkımlardan sonra gerçekleşen moloz atıkları insanların güvenliğini kimi zaman tehlikeye atmaktadır. Bu sebepten dolayı moloz alımı sağlanmaktadır.

Çuvallı Moloz Alımı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu işlem moloz atıkları oluştuktan sonra, molozlar çuvallara koyularak gerekli yerlere telefon edilerek alınmasını beklemektedir. Bu işlem moloz alımı için belli gün ve saat aralıklarında gelen kişiler çuvallı moloz alımı işlemini yaparak alım konusunu tamamlamış olmaktadır. Alımdan sonra götürülen molozlar belirlenen yerlerde imha işlemi başlatılarak zararsız bir şekilde yok edilmektedir. Böylece ortaya çıkacak olan çevre kirliliğinin ve gürültü kirliliğinin büyük oranda önüne geçilmiş olunmaktadır. Yapı işleri inşaat sektörü ne kadar çok arttıysa moloz atıkları da aynı oranda artmaktadır.

Çuvallı Moloz Atıkları Çöpe Dökülür mü?

Çuvallı moloz atıklarının kesinlikle çöpe dökülmesi yasaktır. Özellikle kentsel dönüşüm proje kapsamlı çalışmalarda meydana gelen atıkların ortaya çıktıktan sonra gerekli kişiler tarafından muhakkak alınması gerekmektedir. Moloz yığınlarının içerisinde fazla miktarda bulunan boya, alçı, kimyasal maddeler ve buna benzer birçok madde canlıları olumsuz yönde etkileyerek hasta edebilmektedir. Bu sebepten dolayı çöpe dökülmesi insanlara ve doğaya zarar vermemesi için yasaklanmıştır. Moloz atım işlemlerini gerekli yerler aranarak çuvallı moloz alımı gerçekleştirdikten sonra molozları bertaraf etmektedir. Böylece yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçilmiş olunmaktadır.

Çuvallı Moloz Alımı Kimler Tarafından Yapılmaktadır?

Bu alım işlemi belediyeler tarafından belirlenen hatlar ile alınmaktadır. Randevu alındıktan sonra gerekli personeller molozların bulunduğu yere gelerek uygun ekipmanlar ile çuvallı molozları alarak bertaraf etmeye götürmektedir. Böylece olumsuzlukların önüne geçilerek daha temiz bir çevre oluşturulmaktadır. Molozlar ekiplerin makineleri sayesinde daha kolay bir şekilde taşınabilmektedir.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi