Anadolu Yakası Moloz Atımı

Anadolu Yakası Moloz Atımı

Evinizde bir tadilat yaptırdığınızda, tadilat öncesi ve sonrası bazı döküntüler çıkacaktır. Bu döküntülerin bir şekilde, uygun yerlere taşınması gerekmektedir. Bu taşınma sürecinde de molozların önceden belirlenen yerler dökülmesi gerekir. Çıkan molozları herkes istediği yere atamaz. Bu durum sorun yaratır. Anadolu Yakası moloz atımı böyle bir durumda destek verecektir.

Neden Moloz Çıkar?

Ayrıca sadece tadilat olmayabilir bazen inşaat sahalarında da daha fazla moloz yığınları oluşacaktır. Özellikle Anadolu Yakasında kentsel dönüşüm nedeniyle, çok fazla bina yıkımı söz konusu olmaktadır. Nüfus arttıkça talep artmaktadır. Aynı zamanda deprem yönetmeliği gereği binalar, yıkılarak yeniden yapılmaktadır. Bu durumda Anadolu Yakası moloz atımı bu işlemlerin yapılması için gerekli desteği verecektir. Bu projeler sırasında da oldukça fazla moloz yığınları çıkmaktadır.

Moloz Nedir?

Öncelikle moloz yığını denilen kavram herhangi bir evde yapılan tadilat, duvar yıkımı, tadilat sonrası döküntü çıkması, dekorasyon işlemleri sonrası çıkan parçalar olarak değerlendirilir. Bu molozların üst üste yığılması sonucunda da moloz yığınları ortaya çıkar. Bu moloz yığınları inşaat yıkımları sırasında da çıkabilir. Üstelik burada bir tadilatta çıkan molozdan daha fazla moloz çıkacaktır.

Bu molozlar etrafa toz ve görüntü kirliliği oluşturacaktır. Anadolu Yakası moloz atımı bu aşamada devreye girecektir. Moloz yığınlarının içinde sadece duvar kalıntıları, fayanslar, alçılar olmayabilir. Tüm bunların yanında, mutfak dolapları, banyo dolapları gibi malzemelerde moloz olarak kabul edilmektedir.

Moloz Alımı

Bu tadilat veya yıkımların sonucunda oluşan yığınların ve döküntülerin konuya hâkim kişiler tarafından toplanması gerekmektedir. Bu tarz işlemleri yapan firmalar genellikle yıkım aşamasında da destek vermektedirler. Kişinin kendi başına yapacağı işler değildir. Yıkımlar veya moloz atımı sırasında insan günün dışında hem desteğe ihtiyaç vardır hem de bazı profesyonel malzemelerle yıkım yapılması gerekmektedir.

Moloz Alımı Neden Yapılmalı?

İnşaat projesi sırasında molozlar çıkabilir. Ya da tadilat sırasında pek çok malzeme çıkabilir. Tüm bunları kapınızın önüne yığmak gibi bir şey söz konusu değildir. Her şeyden önce böyle bir durumda çok kötü bir görüntü oluşacaktır. Bunu çevremize yapma hakkımız yoktur. Ayrıca çevremizi korumak hepimizin sorumluluğudur.

Bu yüzden bu konuda hassas davranmamız gerekir. Ayrıca bu molozları boş alanlara atmaya kalkışmak demek, gelecek nesillere büyük bir haksızlık yapmamız demektir. Önemli bir konuda ortaya çıkan bu molozların uzun süre kalması durumunda çevreye vereceği sağlık açısında oluşan problemler vardır. Moloz yığınlarının içinde kireç gibi tozlu malzemeler olabilir. Bunlar toplum sağlığı açısından zararlıdır ve kaldırılması gerekir.

Moloz yığınları görsel olarak çevreyi rahatsız eder. Bu yüzden bulunduğu yerden belirlenen yerlere atılması gerekir. Molozların içinde bulunan parçalar kesici veya yaralayıcı parçalar çevredeki kişilere veya çocuklara zarar verebilir. Bu nedenle en kısa zamanda bulundukları yerden kaldırılmaları gerekmektedir.

Moloz Yığını Atmanın Cezası

Kaçak bir şekilde moloz atmaya kalkışan kişi veya kurumlara çok ciddi para cezaları uygulanmaktadır. Bu cezalara tabi olmamak için işinizi riske atmamanız gerekir. Bu konuda uzman ekiplerden destek alarak, molozlarınızı, belli bir alana döktürebilirsiniz. Bu firmalar, izinli alanların nereler olduğunu bilirler. Çuvallı veya çuvalsız bir şekilde molozları alarak, güvenli alanlara dökerler.

Firmanın konusunda profesyonel olması ve gerekli ekipmanlara sahip olması gerekir. Bu aşamada çalışan ekibin tecrübe sahibi olması ve firmanın kendine ait araçlarının olması da önemli bir ayrıntıdır. Molozların atılması konusu bu şekilde sizin için dert olmaktan çıkar. Bunun için araştırma yaparak, doğru firmayı bulabilirsiniz. Bu konuda hizmet veren firmalar vardır.

Alo Moloz Hattı

Moloz Alımı Moloz Atımı Duvar Kırım Bina Yıkım İşleri
İletişim
7/24 ÇAĞRI MERKEZİ (0532) 064 28 60
Moloz Kırım Hattı
WhatsApp
Çevirimiçi